.

Back

Club IOM Results 2011

IOM Club Race
5th November

1. Graham Elliott
2. Victoria McNulty
3. Richard Hampson
4. Dave Burke
5. Bill Culshaw
6. Jimmy Findlay
7. Dave Wayt
8. Paul Stubbs
9. Ernie Rice
10. Dave Williams
11. Colin Smith
12. David Catherall
13. Andrew Benson

 

Diana Cup
29th October

1. Brad Gibson
2. Victoria McNulty
3. Josh King*
4. Greg King*
5. Richard Hampson
6. Ernie Rice
7. Dave Williams
8. Colin Smith
9. Dave Burke
10. Dave Wayt
11. Vernon Gee
12. Roy Washbrook
13. Bill Culshaw
14. Colin Galvin
15. David Catherall
16. Andrew Benson
17. George Laverick
* Visitors

 

Sandylands & ND Summer Series Open Race
16th October

1. Brad Gibson
2. Derek Priestley
3. Victoria McNulty
4. Rob Walsh
5. John Tushingham
6. Dave Stewart
7. Damian Ackroyd
8. Dave Williams
9. Colin Galvin
10. John Fozard
11. Martin Roberts
12. Dave Wayt
13. Roger Monks

 

NL Barbara Cup
15th October

1. Graham Elliott
2. Richare Hampson
3. Bill Culshaw
4. Vernon Gee
5. Jimmy Findlay
6. Colin Galvin
7. Dave Williams
8. Dave Wayt
9. Ernie Rice
10. Colin Smith
11. Terry Roberts
12. George Laverick

 

Dick Tyrer Shield
1st October

1. Brad Gibson
2. Graham Elliott
3. Victoria McNulty
4. Martin Roberts
5. Vernon Gee
6. Colin Smith
7. Dave Wayt
8. Ernie Rice
9. Roy Washbrook
10. David Catherall
11. Dave Williams
12. George Laverick

 

Strebor Open Race
17th September

1. Graham Elliott
2. Phil Playle
3. Mick Chamberlain
4. Victoria McNulty
5. Martin Roberts
6. Richard Hampson
7. Graham Whalley
8. Ernie Rice
9. Bill Culshaw
10. Vernon Gee
11. Dave Williams
12. Darin Ballington
13. Lisa Reeves
14. Jim Findlay
15. Dave Wayt

 

J Ramsden Cup, Handicap Race
3rd September

1. Bill Culshaw
2. Brad Gibson
3. Dave Williams
4. Vernon Gee
5. Colin Smith
6. Dave Wayt
7. Victoria McNulty
8. Andrew Benson
9. Jimmy Findlay

 

Andrews Memorial
20th August

1. Brad Gibson
2. Rob Walsh
3. Greg King *
4. Richard Hampson
5. Vernon Gee
6. Colin Smith
7. Terry King *
8. Paul Stubbs
9. Victoria McNulty
10. Josh King *
11. Ernie Rice
12. Martin Roberts
13. Dave Wayt
14. Jimmy Findlay
15. Roy Washbrook
16. Dave Williams
17. Bill Culshaw
18. Andrew Benson
19. Colin Galvin
20. David Catherall
* Visitors

 


Birkenhead Cup
9th July

1. Graham Elliott
2. John Tushingham
3. Victoria McNulty
4. Richard Hampson
5. Terry Roberts
6. Ernie Rice
7. David Staniforth
8. Liz Tushingham
9. Colin Galvin
10. Jimmy Findlay
11. Dave Williams
12. Bill Culshaw
13. Roy Washbrook
14. David Catherall
15. Paul Stubbs
16. Vernon Gee
17. Dave Wayt
18. Brad Gibson
19. Andrew Benson
20. Colin Smith
21. George Laverick

 

Arthur Clark Cup
6th August

1. Brad Gibson
2. Victoria McNulty
3. Richard Hampson
4. Paul Stubbs
5. Colin Galvin
6. Vernon Gee
7. Ernie Rice
8. Jimmy Findlay
9. Lisa Reeves
10. Terry Roberts
11. Roy Washbrook
12. Andrew Benson
13. Colin Smith
14. David Catherall

 

Baxter Cup
25th June

1. Brad Gibson
2. Graham Elliott
3. Victoria McNulty
4. Colin Smith
5. Vernon Gee
6. Richard Hampson
7. Colin Galvin
8. Dave Wayt
9. Terry Roberts
10. Frank Smedley
11. Martin Roberts
12. Andrew Benson

 

K Jones Cup
11th June

1. Victoria McNulty
2. Lisa Reeves
3. Ernie Rice
4. Jimmy Findlay
5. Bill Culshaw
6. Frank Smedley
7. Roy Washbrook
8. Vernon Gee
9. Dave Wayt
10. Colin Galvin
11. Andrew Benson

 

Mrs EL Jones Cup
21st May

1. Ian Vickers NZL*
2. Brad Gibson
3. Graham Elliott
4. Colin Smith
5. Paul Stubbs
6. Dave Williams
7. Ernie Rice
8. Terry Roberts
9. Jimmy Findlay
10. Colin Galvin
11. Dave Wayt
12. Frank Smedley
* Visitor

 

Mrs Newbold Cup
7th May

1. Martin Roberts
2. Brad Gibson
3. John Tushingham
4. Rob Walsh
5. Graham Elliott
6. Chris Elliott
7. Colin Smith
8. Jimmy Findlay
9. Colin Galvin
10. Terry Roberts
11. Dave Wayt
12. Ernie Rice
13. David Catherall
14. George Laverick

 

Noel Lloyd Cup
23rd April

1. Brad Gibson
2. Graham Elliott
3. Martin Roberts
4. Colin Smith
5. Dave Wayt
6. Dave Williams
7. Ernie Rice
8. Jimmy Findlay
9. Terry Roberts
10. Vernon Gee
11. Colin Galvin
12. Frank Smedley
13. Mark Linney
14. George Laverick

 

President's Cup - Handicap Race
9th April

1. Terry Roberts
2. Dave Williams
3. Jimmy Findlay
4. Paul Stubbs
5. Dave Wayt
6. Vernon Gee
7. Brad Gibson
8. Colin Galvin
9. Martin Roberts
10. Rob Walsh
11. David Catherall

 

Foster Cup
26th March

1. Brad Gibson
2. Victoria McNulty
3. Dave Williams
4. Paul Stubbs
5. Vernon Gee
6. Colin Galvin
7. Colin Smith
8. Dave Wayt
9. Terry Roberts
10. Jimmy Findlay
11. Frank Smedley
12. George Laverick

 

Victory Cup
12th March

1. Brad Gibson
2. Rob Walsh
3. Martin Roberts
4. John Tushingham
5. Paul Stubbs
6. Colin Smith
7. Vernon Gee
8. Colin Galvin
9. Terry Roberts
10. Ernie Rice
11. Dave Wayt
12. Roy Washbrook
13. Jimmy Findlay
14. George Laverick

 

 

 

© Victoria McNulty 2010